Background check

Někteří podnikatelé se rozhodnou, ze chtějí v USA podnikat sami. Na tomto webu sice nabízím možnost mít v USA rozumného partnera, ale i tak sem mohu dát tipy pro ostatní, kteří se v USA chystají podnikat sami.

Background check je v USA běžná věc. Jedná se o způsob, jak se o někom dozvědět, zda je s ním vše v pořádku – platí včas půjčky a nájem, nemá žádný kriminální záznam, apod. Typická věc pokud hledáte ubytování nebo žádáte o práci. Nebo naopak někdo o práci žádá u Vás – je dobré si o něm něco zjistit. Více informací o tom, jak dělat background check na nových zaměstnancích je na webu SBA (Small Business Administration). Pamatujte, že je potřeba mít od zaměstnance podepsané, že mu to nevadí.

Co je zajímavé – to samé se dělá kolem firem. Např. napíšete dodavateli, že chcete využívat jeho služby (doslova mu cpete peníze). Ale to neznamená, že Vám dodavatel vyhoví nebo s Vaší firmou podepíše smlouvu. Může si vyžádat firemní informace, s tím, že si udělá background check a podle toho se později vyjádří, zda s Vami chce dělat business.

Ono vše se nakonec dá řešit. Když se dodavatel bude cukat, tak mu můžete říct, že mu dáte deposit X tisíc dolarů na služby a bude v pohodě. Ale až bude firma zavedená, fungovat několik let, hodně věcí půjde snadněji.

 

Zustanme v kontaktu: RSS feed