Importování dřeva – pokračování

V návaznosti na článek o Importování dřeva do USA, přidávám další informace.

Návštěva USDA pobočky nestačí. Po vyplnění formuláře online (PPQ 585 Application for Permit to Import Timber or Timber Products) je potřeba počkat 30 dní, než dostanete (pokud dostanete) samotný Permit (povolení). To jsem se dozvěděl až když byly dřevěné produkty na cestě, ale naštěstí jsem permit dostal včas. Pokud bych ho včas neměl, mohl bych zaplatit poplatky za skladování v přístavu, dokud nebudu mít všechny dokumenty připravené, případně pokutu od CBP.

Dále je potřeba najít customs brokera, který Vás bude při importu zastupovat. Od něho jsem dostal k vyplnění dalších 12 formulářů, takže import dřeva nakonec není tak jednoduché, jak to na začátku vypadalo.

Ve formulářích mimo jiné chtějí – scan řidičského průkazu, dokumenty o založení firmy v USA, bankovní účet, reference na předchozí obchodní partnery, adresa kanceláře v USA.

Pokud zboží importujeme my jako distributor, je toto naše starost. Píšu to sem po případ, že se někdo rozhodne zboží importovat na vlastní pěst, na vlastní firmu.

Zustanme v kontaktu: RSS feed